Ahoj, jmenuji se Žaneta a jsem ročník 1974. Čtyřicáte narozeniny byly pro mě průlomové, do další životní dekády jsem vstoupila jako nový člověk:

  • přešla jsem na veganskou stravu
  • 4-5x týdně posiluju
  • začala jsem běhat

Do této doby jsem porodila dvě krásné dcery, necvičila jsem, neběhala jsem a jedla jen tak trochu zdravěji. Každá z těchto tří změn přišla naprosto nenásilně, jednoduše jsem k nim dospěla. Ale že mi to trvalo!

Jídlo a cvičení jsou mou novou vášní. Nejsem už unavená od rána do večera, jen do postele padám totálně vyčerpaná. Mám pocit, že teď žiju svůj život na 100 %. Zvedlo se mi sebevědomí, začala jsem nosit kraťasy (mé nohy se mi nikdy nelíbily), přešla jsem z volného oblečení na sportovní outfit zvýrazňující postavu – takže častěji mě už potkáte v legínách než ve vytahaných džínách a kanadách.

Hodně se zajímám o zdravotní přínosy rostlinné stravy a aktivního pohybu, ráda se na stránkách tohoto webu podělím se čtenáři o své poznatky. Primárně jsem se rozhodla o zaměření na ženy i muže nad 40 let, ale zcela jistě budou články podnětné i pro mladší ročníky.

Věřím, že nejen mí vrstevníci ocení várku motivace vzít vlastní život do svých rukou a zodpovědným přístupem zároveň pomoci naší sužované Zemi. Pokud chcete změnit svět, začněte u sebe.

Právě teď je ta pravá chvíle!